کفی خودروبرچیست؟
کفی خودروبرچیست؟

کفی خودروبرچیست؟

بسیاری از مردم در مورد منطق پشت تقریباً هر خودرویی در بازار که با کف فرش عرضه می‌شود تعجب کرده‌اند، زیرا تمیز نگه‌داشتن فرش بسیار دشوار است، به‌خصوص از گل‌ولای، اسلحه و سایر موادی که هرروز از کف پاهای خود جمع می‌کنید. ذهن‌های پرسشگر می‌خواهند بدانند چه دلیلی برای استاندارد بودن کف‌پوش فرش در خودروها وجود دارد؟

کفی خودروبرچیست؟
کفی خودروبرچیست؟

نام رسمی پوشش فرش هر اینچ از کف ماشین، موکت قالبی است که فرآیند تولید را در هنگام اجرا نشان می‌دهد. در ماشین کاملاً روی کف‌پوش‌ها قالب‌گیری می‌شود، بنابراین هیچ بخش گشادی از فرش روی زمین وجود ندارد. تشت‌های کف فلزی خالی هستند، بنابراین به‌طورمعمول یک‌لایه لایه‌ای بین فرش و کف فلزی وجود دارد.  درحالی‌که هر دو کافی است، اولی ضخیم‌تر است و قوام مانند لاستیک دارد، درحالی‌که دومی سبک‌وزن، نازک‌تر و دست‌کاری آسان‌تر است.

 

در ابتدایی‌ترین سطح خود، فرش از هزاران حلقه ریز پارچه ساخته‌شده است، خواه پشم، ابریشم مصنوعی، نایلون یا چیزهای دیگر باشد.

با موکت روی تمام طبقات، به‌عنوان یک تهویه کننده صدای عالی عمل می‌کند، زیرا صدای کوبیدن و سروصدای زیر خودرو تا حد زیادی توسط فرش جذب می‌شود.

40 درصد از صدای ماشین را می‌توان با استفاده از موکت از بین برد، در مقابل صدای آزاردهنده ماشین‌های اولیه با کف چوبی یا فلزی.

موکت نه‌تنها در مورد صدا عایق می‌شود، بلکه ازنظر تنظیم دما نیز عایق می‌شود. تصور کنید در حال رانندگی طولانی از میان کوه‌های زمستانی هستید، زمانی که دمای بیرون 20 درجه فارنهایت است. درحالی‌که بخاری ماشین شما می‌تواند هوای ماشین را گرم نگه دارد، شما دائماً گرما را از طریق کف (عمدتاً از فلز ساخته‌شده است که گرما را به‌خوبی هدایت می‌کند) از دست می‌دهید. ). برای آن سفرهای جاده‌ای طولانی که کفش‌های خود را در می‌آورید و راحت می‌شوید، قرار دادن پاهای خودر پلاستیک سرد راهی ناخوشایند برای سفر خواهد بود.جهت اطلاعات بیشتر کارشناسان ما در طول مدت شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما هستند.

 

EnglishIran
تماس رایگان آنلاین